محصولات


دستورات آشپزی

کباب مخصوص خلیج فارس
کباب مخصوص خلیج فارس

ادامه مطلب

گوشت شتر


گوشت شتر

گوشت شتر که بزرگان دین ما درروایات، خوردن آن را هر چندوقت یکبار توصیه کرده اند رنگ تیره ای دارد.طبع این گوشت گرم و مزه آن شیرین است.

*گوشت شتر منبع بسیار خوبی برای بسیاری از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن است.این گوشت حاوی پروتئین هایی با ارزش غذایی بالا و تعدادی از ویتامین های مفید و مورد نیاز بدن نظیر ویتامین های گروهB وبرخی ازعناصر معدنی مهم نظیر آهن، فسفر و کلسیم است.

* گوشت شتر دارای قدرت مخصوصی در نگهداری هرچه بیشترآب است که این خاصیت اهمیت زیادی درتعیین برخی ازخواص طبیعی گوشت دارد.

* هر چه سن حیوان بیشتروبیشتر شود، از میزان نرمی گوشت کاسته می شود.از این رو پیشنهاد میشود شترهای یکساله برای مصرف گوشت ذبح شوند.

پایان درد های پاو کمر با گوشت شتر

* ویتامینهای گروه B در تقویت اعصاب تاثیرزیادی دارد و روی آن در تقویت قوای جنسی و جلوگیری ازاختلالات در رشد جنین کارآمد است.

* کالری بسیار بالای گوشت شتر قوای بدنی و استقامت رازیاد می کند و توصیه میشود که بانوان باردار و شیرده، دانش آموزان، ورزشکاران وافرادکهنسال از خوردن آن غافل نشوند.

*ویژگی متمایزکننده گوشت شتر باسایر گوشت ها، فقدان مواد هورمونی و آنتی بیوتیک در آن است چراکه این حیوان در طبیعت آزاد وبه دور از پرورش دامی رشدمیکند.

*همچنین وجود مواد طعم دهنده و معطر در گوشت این حیوان موجب تحریک و ترشح غدد بزاقی و شیره معده شده و درنتیجه قدرت جذب را افزایش میدهد.معمولا" از قلم و کوهان شتر دردرمان دردپا و کمر و درد های روماتیسمی استفاده می شود.محصولات مرتبط

سینه شترمرغ
کد محصول : 1210
سینه بوقلمون
کد محصول : 1209
ران بوقلمون
کد محصول : 1202
بازگشت